تدوین استراتژی محتوا

- ساخت یک امپراطوری آنلاین قدرتمند با تدوین استراتژی محتوا و سئو

اگر صاحب یک کسب‌وکار بوده باشید و در رابطه با دیجیتال مارکتینگ و تأثیرات بی نظیر آن شنیده باشید، احتمالاً در مورد تدوین استراتژی سئو و محتوا مطالب زیادی شنیده‌اید. اگر خواب برای شما هم حرام شده و به دنبال جوابی منطقی برای این نیاز بیزینس خود هستید، بهتر است شعار محتوا پادشاه است” را سرلوحه کار خود دهید و با کمک مطالبی که در این صفحه در اختیار شما قرار می‌دهیم، مشکلات احتمالی را در طول این مسیر حل کنید.

همه ما می‌دانیم که بازاریابی محتوا برای نیاز امروز کسب‌وکارها چقدر می‌تواند مهم باشد. ما در جایگاه فعلی خود با برنامه ریزی برای این حوزه می‌توانیم از هزینه‌هایی که تابه‌حال به هدر می‌دادیم، جلوگیری کنیم. تولید محتوای غیر هدفمند و انجام ترفندهای سئو بدون استراتژی مشخص، می‌تواند حتی به هدف شما هم ضربه بزند و روز به روز رسیدن به آن را سخت‌تر کند.

اگر پول و زمان اضافی ندارید و می‌خواهید بدون از دست دادن فرصت‌ها رو به جلو حرکت کنید، می‌توانید با تدوین استراتژی سئو و طراحی استراتژی محتوا یک تکان اساسی به کسب‌وکار خود دهید.

تیم‌ها و افرادی که به صورت حرفه‌ای مشغول طراحی استراتژی محتوا و سئو هستند به خوبی با مفاهیمی مثل آگاهی از مخاطب، طراحی پرسونا، ماهیت کسب‌وکار و بازار آن، شیوه برقراری ارتباط با مشتری، سفر مشتری و حتی چگونگی ارائه محتوا به شکل مؤثر به صورت کامل آگاه هستند. موفقیت در مسیر بازاریابی محتوا چندان آسان نیست، اما بدون شک با رسیدن به هدف نهایی شما می‌توانید گنجی را پیدا کنید که برای شما ماندگار است.

اولین گام برای گسترش کسب‌وکار در دنیای شلوغ امروز، طراحی برند بوک برای حفظ ماموریت و هویت سازمان است!

- بازاریابی محتوا به زبان ساده

یکی از زیر مجموعه‌های دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی محتوا است. بازاریابی محتوا در واقع تولید محتوای الکترونیک برای رسیدن به اهداف بازاریابی است. شما با توجه به کسب‌وکاری که مدیریت می‌کنید، می‌توانید از شیوه‌های مختلف این روش بازاریابی بهره‌مند شوید که شاید جذاب‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها، عبارت باشد از تدوین استراتژی سئو و طراحی استراتژی محتوا.

هدف ما از این نوع بازاریابی درگیر کردن مخاطب با کسب‌وکار و افزایش تعامل آن است. این بخش از کسب‌وکار، یک بخش ساده و فرعی نیست، بلکه بخش مهمی از بیزینس است که باید منابع لازم برای آن را حتماً از قبل اختصاص داده باشیم.

ما به عنوان یکی از مجریان طراح استراتژی سئو و محتوا در ابتدای کار معمولاً از اهداف مشتریان خود می‌پرسیم. مشتریان و کارفرمایان ما معمولاً اهداف متفاوتی در این راستا دارند که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

  • . افزایش اعتماد مخاطبان در فضای آنلاین و جلب اعتمادشان برای خرید
  • . افزایش میزان سطح آگاهی از برند کسب‌وکار
  • افزایش میزان ترافیک سایت
  • . افزایش مشتریان بالقوه و لیدها
  • . افزایش میزان نرخ تبدیل 

- طراحی و تدوین استراتژی محتوا و سئو به زبان ساده

اگر به دنبال تحقق اهداف خود در زمینه محتوا هستید، باید حتماً برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. تدوین استراتژی سئو و طراحی استراتژی محتوا به صورت دقیق و هدفمند، می‌تواند به شما کمک کند که به اهداف کسب‌وکار خود دست پیدا کنید.

تولید محتوا بر اساس برنامه و استراتژی از پیش تعیین شده می‌تواند به ما زمان‌بندی مشخصی برای انجام فعالیت‌هایی بدهد که باید آن‌ها را انجام دهیم. شما با برنامه ریزی از مشکلاتی مثل شبکه اجتماعی شلوغ و یک سایت سردرگم کننده خلاص می‌شوید و می‌توانید انتظار گرفتن بهترین نتیجه‌ها را داشته باشید.

کسب‌وکارهای موفقی که در سراسر دنیا وجود دارند و نام آن‌ها را شنیده‌اید در واقع بیزینس‌هایی هستند که بر روی بازاریابی محتوا خود به شکل درستی سرمایه گذاری کرده و برای مخاطبان خود ارزش قائل هستند. حالا که با کلیت این مسیر و اهمیت آن آگاه شدید، باید در نظر بگیرید که برای طراحی استراتژی محتوا و سئو باید چه مراحلی را طی کنیم؟

- صفر تا صد مراحل تدوین استراتژی سئو برای یک کسب‌وکار

یک تیم حرفه‌ای هنگامی که تلاش می‌کند برای یک کسب‌وکار، استراتژی سئو طراحی کند، معمولاً چند مرحله را پشت سر می‌گذارد. ما در شرکت تبلیغاتی رادون با توجه به تجربه‌های موفقی که در این حوزه برای بیزینس‌های مختلف داشته‌ایم به این نتیجه رسیده‌ایم که انجام مراحل زیر به صورت منظم و پله به پله می‌تواند در طراحی استراتژی محتوا به شکل ایده آل منجر شود.

هزینه بازاریابی محتوایی ۶۲ درصد از بازاریابی سنتی کمتر است.

- چگونه پرسونای مخاطب را ترسیم می‌کنیم؟

ما در رادون برای ترسیم پرسونای مخاطب مشتریان خود در ابتدا به ۵ سؤال پاسخ می‌دهیم؟

  • . چه کسی
  • . چه چیزی
  • . کجا
  • . چرا
  • . چه زمانی

ما با توجه به نیاز کسب‌وکاری که قصد طراحی استراتژی محتوا برای آن داریم، سعی می‌کنیم با مشاهدات میدانی و مصاحبه مستقیم از افراد مختلف با کمک پرسش‌نامه‌های از پیش طراحی شده به سؤالات بالا به شکل اصولی پاسخ بدهیم و یک پرسونای مخاطب ترسیم کنیم.

نزدیک به ۸۷% از شرکت‌های B2B برای توزیع محتوای خود از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند

رادون، طراح استراتژی سئو کسب‌وکار شما

رادون با بررسی مأموریت محتوا، ترسیم پرسونا مخاطب، ترسیم نقشه سفر مشتری در دنیای آنلاین، تحلیل رقبا به صورت دقیق، ارزیابی و اصلاح محتوای موجود، ایجاد و بررسی کانال‌های توزیع محتوا بر اساس هدف کسب‌وکار، تدوین تقویم محتوایی برای ارائه به تیم مجری محتوا می‌تواند یک استراتژی ایده آل برای کسب‌وکار شما طراحی کند.

استراتژی تدوین شده توسط شرکت تبلیغاتی رادون، می‌تواند شما را به شکل گسترده‌ای در دنیای کسب‌وکار جلو بیندازد! اگر به فکر طراحی استراتژی محتوا و تدوین استراتژی سئو هستید، اما هنوز هم سؤالاتی برای شما وجود دارد که نتوانستیم در این مطلب به آن پاسخ دهیم، کافیست شماره تماستان را در فرم زیر وارد کنید و یا از طریق شماره تلفن های زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید.