دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ، همه آنچیزی که کسب‌وکار شما به آن نیاز دارد!

هنگامی که صحبت از تبلیغات و بازاریابی می‌شود، بسیاری از افراد هنوز آن تصورات قدیمی و کهنه را دارند که یک فرد باید مغازه به مغازه یا منطقه به منطقه برود و بعد از پرزنت یک محصول یا خدمت آن را به فروش برساند و یا با اجاره یک بیلبورد در یک منطقه شلوغ، افراد مختلف را به یک کسب‌وکار دعوت کند! دوران این نوع تبلیغات اگر تمام هم نشده باشد، گذشته است! راهکارهای جدیدی برای بازاریابی وجود دارد که یکی از آن‌ها دیجیتال مارکتینگ است.

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین یکی از روش‌های بازاریابی است که رونق زیادی به دنیای تبلیغات بخشیده و مشتریان را راضی‌تر کرده چرا که نتیجه‌ای که در نهایت برای یک کسب‌وکار دارد، بسیار عمیق‌تر از حد تصورتان است!

فقط کمی صبر کنید! خدای نکرده نمی‌خواهیم ذهنتان سمت چیزهایی همچون نتورک مارکتینگ و این موارد برود! آن‌ها بحث جدایی هستند و شاید تنها از لحاظ لغوی شبیه دیجیتال مارکتینگ باشند! دیجیتال مارکتینگ همان‌طور که از نامش پیداست ربطی به چیزهای دیجیتالی، مجازی و آنلاین دارد!

به زبان ساده اگر بخواهیم دیجیتال مارکتینگ را تشریح کنیم، باید بیان کنیم که بازاریابی آنلاین به معنای بهره برداری از یک یا چند ابزار بازاریابی آنلاین برای پیدا کردن مشتریان بالقوه جدید برای یک کسب‌وکار در حوزه فروش خدمات و کالا است. اگر با این توضیح متوجه نشدید که معنی این نوع بازاریابی چیست و چه مزایایی دارد، خوب است که در ادامه ماجرا با ما همراه باشید!

تبلیغات دیجیتال باید  
هدفمند و داده محور 
مبنی بر استراتژی 
قابل اندازه گیری 
کارا و اثربخش 
باشد.

گوگل همه چیز نیست!

شاید اگر از یک سئوکار یا فردی که متخصص فروش در موتورهای جستجو برای کسب‌وکار شماست، این سؤال را بپرسید که حالا دیجیتال مارکتینگ چیست و چه مزایایی دارد، احتمالاً به شما این‌گونه پاسخ دهند که دیجیتال مارکتینگ یعنی فروش از طریق گوگل! جایی که می‌توانیم به راحتی هر چه تمام محصولات و خدماتی که داریم را به فروش رسانده و برای آن‌ها بازاریابی کنیم!

حقیقت این است که این نوع بازاریابی از طریق گوگل تنها بخش کوچکی از دیجیتال مارکتینگ است که برای برخی از کسب‌وکارها می‌تواند بسیار پر بازده باشد و برای برخی تنها یک هزینه یا سرمایه گذاری محسوب شود.

فایده گرایی و نتیجه گرایی...

دو خصیصه مشترک دیجیتال مارکتینگ است

معمولاً اگر از ما و یا یکی از همکاران ما پرسیده شود که حالا دیجیتال مارکتینگ چیست و چگونه محصول ما را به فروش می‌رساند، این موضوع را توضیح می‌دهیم که ببین بازاریابی آنلاین بر اساس نوع محصول یا خدمتی که ارائه می‌کنی و قیمتی که برای اون در نظر گرفتی، می تونه با کمک تولید محتوا در بسترها و ابزارهای مختلف مثل گوگل، شبکه‌های اجتماعی و … محصول یا خدمت رو معرفی کنه و برات بفروشه! هرچقدر که در این فرایند حرفه‌ای‌تر عمل کنی با هر میزان هزینه ای که می‌کنی، سود بیشتری هم کسب می‌کنی!

وظیفه اصلی ما و دیگر آژانس‌های تبلیغاتی مطرح این است که بتوانیم بر اساس نیازها و خواسته‌های مشتریانمان بیشترین بازدهی را برای هر میزان سرمایه گذاری آن‌ها بدست آوریم! به عنوان مثال خواسته قلبی ما این است که با هر هزار تومان هزینه، ۱۰ هزار تومان برای کارفرما بفروشیم!

در ادامه توضیح می‌دهیم که چطور این کار را می‌کنیم و سعی داریم با چه اقداماتی جمله گفته شده را عملی کنیم. (در قسمت مراحل شیوه انجام کار را به صورت کامل بیان کرده‌ایم!)

تبلیغات دیجیتال باید چگونه باشد؟

دیجیتال مارکتینگی که از آن صحبت می‌کنیم باید اثر بخش باشد، بر اساس یکسری هدف تعیین شده و استراتژی طراحی شده و به صورت داده محوری به جلو برود. هرچقدر که در این جزئیات بیشتر ورود کنیم، احتمال اینکه بیشتر گیج شویم، وجود دارد!

دیجیتال مارکتینگ هم می‌تواند بسیار آسان باشد و هم بسیار سخت! بسیار آسان برای کسانی که اصول کار را یاد دارند و از تجربه‌های دیگران استفاده می‌کنند و بسیار سخت برای کسانی که تنها بر اساس چیزهایی که دیده‌اند و شنیده‌اند، فکر می‌کنند که استاد این کار شده‌اند، اما در نهایت تنها پول و سرمایه خود را بر باد می‌دهند!

نگاهی به دور و اطراف خود بیندازید! مخاطبان همین بازاریابی آنلاین تمامی اطرافیان شما هستند! آن‌هایی که به دنبال خرید لباس، لوازم خانگی و … از طریق اینستاگرام و سایت هستند، همان مخاطبانی هستند که این نوع کسب‌وکارها اگر به خوبی فعالیت کرده باشند، می‌توانند به این دسته از افراد محصولات خود را به فروشند!

هر کس که حرفه‌ای‌تر و زیرکانه‌تر در این بازار فعالیت کند، مشتریان بیشتری را هم نصیب خود می‌کند. به عنوان مثال به همین دیجی کالا دقت کنید! دیجی کالا به عنوان بزرگ‌ترین خرده فروشی آنلاین در ایران شناخته می‌شود که عدد فروش آن در ماه بسیار عجیب و غریب است. این کسب‌وکار به صورت مداوم، نتایج را رصد می‌کند و با برنامه ریزی صحیح سعی بر این دارد که به شکل هوشمندانه‌ای در این زمینه عمل کند.

دیجی کالا با ایجاد محتواهایی که متناسب با نیاز خریداران و کاربران خود است، همواره اعتماد آن‌ها را جلب کرده و باعث شده که شما برای خرید از این برند، اطلاعات لازم و کافی را کسب کنید.

استراتژی، مبنای شروع دیجیتال مارکتینگ است!

برای آن که بتوانیم از دیجیتال مارکتینگ بیشترین میزان استفاده را ببریم، به این موضوع اشاره می‌کنیم که باید استراتژی داشته باشیم! خیلی از افراد این تصور را دارند که تنها با استفاده از چند ابزار می‌توانند در بازاریابی دیجیتال موفق باشد، اما زهی خیال باطل!

اگر بلد نباشیم استراتژی صحیحی تعیین کنیم، بدون شک ضربه می‌خوریم، می‌پرسید چطور؟ هر ابزاری بر مبنای دیتایی که می‌دهد، شما را به سمت یک حرکتی وا می‌دارد، اما اگر این حرکت حساب شده نباشد، نتیجه آن چیست؟ ضرر مالی و از دست دادن زمان کمترین آسیبی است که بازاریابی دیجیتال بدون استراتژی برای شما به همراه دارد که نباید اصلاً آن را فراموش کنید.

آژانس‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی که به شما کمک می‌کنند تا در راستای دیجیتال مارکتینگ حرکت کنید، در واقع قصد و هدف اصلی‌شان راهنمایی و کمک به شماست تا با انتخاب بهترین استراتژی، بهترین مسیر و بهترین راه حل سرمایه خود را به گونه‌ای خرج کنید که بیشترین میزان بازدهی را برای شما به همراه داشته باشد

ما در شرکت تبلیغاتی رادون این هدف را به عنوان رسالت خود در نظر گرفتیم! رسالتی که مأموریت ما را کمک به کسب‌وکارها برای پیشرفت در این شرایط اقتصادی لحاظ می‌کند. بازار دیجیتال مملو از فرصت است، اما رقبا هم وجود دارند! اگر استراتژی طراحی شده برای مسیر دیجیتال مارکتینگ کسب‌وکار شما بهتر از رقبا نباشد، شرایطی بوجود می‌آید که نتیجه آن چیزی جز ضرر نیست!

شاید فکر می‌کنید که غلو می‌کنیم! این‌طور نیست! بازاریابی دیجیتال شامل ابزارهای مختلفی همچون سئو، بازاریابی موتورهای جستجو، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، اس ام اس مارکتینگ و … است. ما به عنوان مجموعه‌ای که سال‌ها در این حوزه و زمینه تبدیل به یک خبره شدیم، می‌توانیم با بررسی بیزینس پلن کسب‌وکار مشتری خود، بهترین راه حل‌ها را به او پیشنهاد دهیم تا با استفاده از هر یک از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به هدفی که می‌خواهد، دست پیدا کند.

رشد دنیای دیجیتال با سرعتی که در حال حاضر دارد، می‌تواند کار را برای افراد مبتدی و کسانی که به تازگی وارد این مسیر شده‌اند، سخت کند! سرعت رشد بالا و بهبود لحظه‌ای هر اقدامی در طول این مسیر، این پیش نیاز را که باید به تمامی این مسیرها مسلط بود را دو چندان می‌کند.

اگر علاقه‌مندید که مسیر دیجیتال مارکتینگ شما با کمترین چالش و با بیشترین بازدهی باشد، توصیه می‌کنیم که این بخش از محتوا را دوباره مطالعه کنید تا مشکلی در این راستا پیدا نکنید.

دیجیتال مارکتینگ دو شاخصه مهم دارد!

هنگامی که پیش یک فرد خبره از بازاریابی آنلاین صحبت می‌کنیم، سعی می‌کند با استفاده از دو شاخصه مهم فایده گرایی و نتیجه گرایی این نوع بازاریابی را تعریف کند! فایده گرایی در دیجیتال مارکتینگ به این معناست که کارها به شکل و صورتی انجام می‌شوند که بازگشت سرمایه و پول هزینه شده را به همراه دارد! همچنین نتیجه گرایی به معنای این است که اگر حتی یک کسب‌وکاری در روند دیجیتال مارکتینگ با شکست مواجه شود و میزان بازدهی دلخواه خود را دریافت نکند به واسطه اطلاعاتی که این مسیر بازاریابی در اختیار کسب‌وکار قرار می‌دهد، احتمال وقوع این شکست را در دیگر مسیرها از بین می‌برد.

اگر کسب‌وکاری دارید که به تازگی آنلاین شده و می‌خواهید به شکل فایده گرا و نتیجه گرا پیشرفت‌های مهمی در برندسازی و فروش داشته باشد، می‌توانید بر روی رادون حساب کنید، اما ما چطور این کارها را برای شما انجام می‌دهیم؟ مراحل یک سفارش دیجیتال مارکتینگ در آژانس تبلیغاتی رادون چیست؟

چرا شرکت تبلیغاتی رادون باید مجری تبلیغات شما در فضای آنلاین باشد؟

اگر به دیجیتال مارکتینگ شک دارید، باید به شما توصیه کنیم که نگاهی به کسب‌وکار رقبای خود بیندازید که چگونه توانستند در فضای آنلاین بهترین بازدهی را بدست آورند! شما هم می‌توانید کسب‌وکار پر رونقی داشته باشید، اما نیاز به یک مشاور متخصص و حرفه‌ای دارید که تجربه‌های موفق زیادی را پشت سر گذرانده باشد!

تیم تبلیغاتی رادون که متشکل از افراد جوان، خلاق و پویا و اشخاص با تجربه است می‌تواند کسب‌وکار شما را به یک دریچه هدفمند در بازاریابی دیجیتال راهنمایی کند. ما می‌توانیم هر چیزی را که می‌خواهید در این مسیر در اختیار شما قرار دهیم تا کسب‌وکارتان در طول بازاریابی دیجیتال به هدفی که دارید، نزدیک‌تر شود.

اگر همچنان مردد هستید و نمی‌دانید که چطور باید مراحل کار پیش برود، اصلاً نگران نباشید! همین الان شماره تماستان را در فرم زیر وارد کنید و یا تلفن را برداشته و با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس بگیرید. ما برای شروع همکاری سعی می‌کنیم، تمامی سؤالات شما را پاسخ داده و مفیدترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهیم!

در طول مسیر پیشرفت، رادون همواره کنار کسب‌وکار شماست.