تبلیغات گسترده

- انواع بازاریابی دیجیتال و تبلیغات

بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ، انواع مختلف، ابزار ها و روش های متنوعی دارد و در ابعاد زیادی نیز صورت می‌گیرد، شما می‌توانید با ابزارهایی که در دسترس است دیجیتال مارکتینگ را برای کاربران و مشتری‌هایتان شخصی‌سازی کنید و متناسب با علاقه‌مندی‌ها ونیازهای کاربر پیشنهادهای بازاریابانه به وی ارائه دهید یا این‌که می‌توانید به صورت انبوه با قشر عظیمی از کاربران در ارتباط باشید و بعد از پیدا کردن قشر مخاطب و مشتری خود در واکنش به ارتباطی که با آن‌ها گرفته‌اید نسبت به لیدسازی اقدام کنید و این بخشی از بازاریابی است که از آن با عنوان «بازاریابی دیجیتال انبوه» یاد می‌شود.

- مرحله اول

در بازاریابی انبوه آن‌چه که در مرحله اول مد نظر است ارتباطات گسترده با بخش انبوهی از مشتریان بالقوه است، در این مرحله معمولا کسب‌وکار‌ها تلاش می‌کنند تا بر مبنای بودجه و امکاناتی که در دسترس دارند قشر بیش‌تری از افراد را در معرض اطلاع‌رسانی بازاریابانه خودشان قرار بدهند.

- مرحله دوم

در مرحله دوم بازاریابی انبوه، هدف بر این قرار می‌گیرد که از میان قشر انبوهی که در مرحله اول انتخاب شدند بتوان قشر بزرگ‌تری را تبدیل به مشتری کرد و بدیهی هست که هر چه قدر در مرحله اول بتوان قشر انبوه مناسب‌تری را در پروسه بازاریابی قرار داد می‌توان مشتری‌های بیش‌تری نیز در مرحله دوم به دست آورد.

- بازاریابی انبوه چطور عمل می کند؟

بازاریابی انبوه برخلاف شیوه‌های شخصی بازاریابی دیجیتال که مبتنی بر ارائه محتوا و پیشنهاد‌های فردی به تک‌تک مشتری‌ها برای جذب آن‌ها متکی است به دنبال آن است که بتواند محتوایی عام را منتشر کند که بیش‌ترین مبتلا را در میان قشر هدفی که در نظر گرفته است داشته باشد تا بدین صورت افراد بیش‌‌تری را جلب کند به همین منظور پیش از هر اقدامی در این زمینه بهتر است که به شناختی مناسب از جامعه‌ای که انتخاب شده‌اند دست یافت و سپس سایر اقدامات را به انجام رساند.

بعد از آن‌که قشر هدف شناسایی شد باید این مقوله را در نظر داشت که در رابطه با خدمات و محصولات کسب‌وکاری که قصد بازاریابی دارد جامعه هدف به چه چیزی نیازمند است و چگونه و با چه ادبیات و پیشنهادی می ‌توان این جامعه هدف را راضی کرد که پیام بازاریابی ما را بپذیرد و در مرحله بعدی، دست به اقدامی در راستای آن بزند. همان طور که گفته شد این پیام و پیشنهاد باید بتواند قشر انبوهی از جامعه هدف را در راستای منظور بازاریاب، ترغیب و برانگیخته سازد.

شاید سئوال این باشد که آیا شیوه‌های بازاریابی انبوه با شیوه‌های متداول دیجیتال مارکتینگ تفاوت دارد؟ باید بگوییم که خیر، به غیر از SEO و SEM در بقیه ابزار‌های دیجیتال مارکتینگ نیز می‌توان بازاریابی انبوه داشت و این امکان در اختیار بازاریابان دیجیتال قرار دارد که از روش‌های موجود به عنوان ابزاری برای بازاریابی انبوه استفاده کنند؛ تنها چیزی که در این زمینه ارزش و اهمیت بالایی دارد هدفی است که به منظور آن دست به بازاریابی انبوه می‌زنید و آن هدف است که استراتژی، ابزار و میزان حجم کاربری که برای بازاریابی انبوه باید در نظر داشت را مشخص می‌کند.​

- ابزارهای بازاریابی انبوه کدامند؟

از متداول‌ترین ابزار‌‌هایی که در بازاریابی انبوه مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توان به ارسال پوش نوتیفیکیشن انبوه در اپلیکیشن‌های عمومی، ایمیل مارکتینگ انبوه، اس‌ام‌اس مارکتینگ انبوه و … اشاره کرد که همان طور که بیان شد استفاده از هر کدام آن‌ها به هدف شما از بازاریابی بستگی دارد و اگر هدف، استراتژی و چشم‌انداز مناسبی در این زمینه ندارید شاید لازم است از همین حالا به شما بگوییم که احتمال شکست شما در این سبک از بازاریابی دیجیتال بسیار بالاست.

در نظر داشته باشید که بازاریابی انبوه نیز بخشی از بازاریابی دیجیتال است بدین معنا که زمانی که با مشتری بالقوه ارتباط می‌گیرید و توانستید او را برای این که به پیشنهاد شما فکر کند برانگیخته کنید باید مجالی برای گرفتن یک عمل، اطلاعات بیش‌تر از وی و شناختی تکمیلی آماده کنید تا بتوانید از این ارتباط که با هزینه اندکی ایجاد شده در سایر مراحل بازاریابی نیز استفاده کنید در غیر این صورت شاید فقط در یک مجال کوتاه بتوانید به نتیجه‌ای مقطعی برسید و در دفعات بعدی نیز همین چرخه را تکرار کنید.

- هدف بازاریابی انبوه چیست؟

در واقع در بازاریابی انبوه یکی از هدف‌های اصلی شما باید این باشد که کاربرانی را که جذب می‌‌کنید به گونه‌ای هدایت نمایید که بتوانند در پروسه بازاریابی دیجیتال درونگرا یا ربایشی برای شما ارزش افزوده ایجاد نمایند و بعدا بتوانید آن‌ها را در دسته‌‌های مشخص مشتریانتان که بر مبنای پرسونای ترسیمی شما تعیین شده‌‌اند قرارشان دهید. این خط مشی در بازاریابی انبوه، خط مشیِ مناسبی است که منجر به ایجاد مشتریان وفادار می‌شود.

ما در آژانس تبلیغاتی پالادیوم با استفاده از برترین ابزار‌های بازاریابی دیجیتال انبوه و تجربه‌ای غنی از کمپین‌های اجرا شده در این زمینه به منظور مشاوره و اجرای کمپین‌های شما در حوزه بازاریابی انبوه، منتظر نمی مانیم تا شما با ما تماس بگیرید چرا که می‌دانیم با توجه به گرفتاری‌های کسب‌و‌کاری تمایل دارید که ما با شما تماس بگیریم پس شماره تماستان را در فرم زیر وارد کنید تا ما در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

در بازاریابی انبوه آن‌چه که در مرحله اول مد نظر است ارتباطات گسترده با بخش انبوهی از مشتریان بالقوه است، در این مرحله معمولا کسب‌وکار‌ها تلاش می‌کنند تا بر مبنای بودجه و امکاناتی که در دسترس دارند قشر بیش‌تری از افراد را در معرض اطلاع‌رسانی بازاریابانه خودشان قرار بدهند.

رادون ، مجری بازاریابی انبوه برای کسب و کار شما

اگر سؤالی در این رابطه دارید و یا علاقه‌مندید با یک کارشناس در این حوزه مشورت کنید، می‌توانید شماره تماستان را در فرم زیر وارد کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.