چاپ دیجیتال

- چاپ دیجیتال، نیاز کسب‌وکارهای رو به رشد!

احتمالاً شما هم این روزها زیاد در مورد واژه دیجیتال شنیده‌اید! ساعت دیجیتال، ماشین حساب دیجیتال، کسب‌وکار دیجیتال، ترازو دیجیتال، تلویزیون دیجیتال و حتی چاپ دیجیتال! تعجب کردید؟ چاپ هم دیجیتالی دارد! در دنیایی که همه چیز دیجیتالی شده و یا به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود، جای تعجب نیست که چاپ دیجیتالی هم وجود داشته باشد!

اگر سنتان بالای ۲۵ یا ۳۰ سال باشد، احتمالاً یادتان می‌آید که در گذشته‌های نه چندان دور برای چاپ یک بنر یا پوستر چقدر مکافات داشتیم در حدی که بزرگ کردن تصویر و چاپ روی یک کاغذ با کیفیت مناسب امکان‌پذیر نبود!

این روزها که چاپ تیراژ کم باکیفیت بر سر زبان‌ها افتاده و همه به دنبال این نوع چاپ هستند، باعث شده که خدمات در این حوزه و زمینه گسترده شوند. شما اگر از خدمات باکیفیت در این حوزه بهره‌مند شوید، احتمالاً هیچ نگرانی از بابت بخش مصور کمپین‌های تبلیغاتی خود نخواهید داشت.

- انواع چاپ دیجیتالی که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید

چاپ دیجیتال که به چاپ محدود هم معروف است، آنقدر نوع و شکل مختلف دارد که حتی مخترع دستگاه چاپ یعنی گوتنبرگ هم احتمالاً نتواند این موضوع را به راحتی هضم کند. شکل‌های مختلف دستگاه‌های چاپ و انواع مختلف چاپی که در این حوزه وجود دارد، بیان کننده این موضوع است که دنیای چاپ نسبت به گذشته زیر و رو شده و فردی که در این زمینه متخصص است، می‌تواند چاپ را به شکل اصولی انجام دهد، می‌پرسید چطور؟

حقیقت این است که اگر یک کار تمیز و جذاب می‌خواهید که به بهترین شکل از روی کامپیوتر به روی برگه کاغذ منتقل شود، احتمالاً باید از یک متخصص چاپ کمک بگیرید. متخصص چاپ دیجیتال بر اساس نوع کار شما می‌داند که از چه نوع چاپی استفاده کند.

سپردن کار به یک متخصص چاپ به این معناست که فرقی نمی‌کند که کار شما یک کار کوچک است یا یک کار بزرگ برای کمپین‌های تبلیغاتی بزرگ! در اینجا و در این مرحله متخصص بر اساس محتوا و سلیقه شما اقدام به چاپ محتوای شما می‌کند.

به عنوان کسی که قصد سفارش چاپ را دارد، باید بدانید که چاپ دیجیتال می‌تواند بر روی انواع کاغذ گلاسه، لمینت و کاغذهای عادی انجام شود، اما با توجه به محتوا و نوع کاری که می‌خواهید، کاغذ بهتری وجود ندارد که بتوانید از آن استفاده کنید؟ مثلاً اگر یک فرد چاپ بروشور سفارش دهید، خنده‌دار است که از نوع کاغذی که برای چاپ بنر استفاده می‌کنیم، برای چاپ بروشور هم استفاده کنیم. 

چاپ دیجیتال همه فن حریف است، اما نیاز به متخصص هم دارد. چاپ دیجیتال می‌تواند هر نوع کار تبلیغاتی و بصری را به چاپ رساند، اما در صورتی که بلد باشیم با کاغذها، رنگ‌ها و دستگاه‌های این حوزه کار کنیم. 

بسیاری از سفارش‌هایی که ما روزانه در آژانس تبلیغاتی پالادیوم دریافت می‌کنیم، معمولاً شامل موارد زیر هستند:

  •     . لوح تقدیرها
  •     . گواهی‌نامه‌های شرکت در دوره‌های آموزشی
  •     . کارت ویزیت‌ها
  •     . تقویم‌های اختصاصی شرکت و برند
  •     . کالاهای تبلیغاتی مختلف
  •     . و …

- چرا چاپ دیجیتال مهم است؟

شاید باورش سخت باشد که با این همه تاکید بر روی تبلیغات دیجیتال هنوز هم که هنوز است، لمس اقلام تبلیغاتی یا عناصر تبلیغاتی اعتبار و ارزش دارند. این موضوع به آن معناست که خوب است به عنوان یک مدیر یا صاحب بیزینس به این نوع از بازاریابی توجه کرده و در این راستا عملکردهای مختلف را سنجید.

شما با تبلیغات چاپی خیالتان راحت است که اگر برای یک فرد محتوای تبلیغاتی می‌فرستید، دیگر رقبای شما مثل پاپ‌های سایت اینترنتی، محتوای شما را می‌دزدند و نوع دیگری نمایش می‌دهند. اقلام چاپی اگر به شکل درستی مورد استفاده قرار بگیرند، می‌توانند تأثیر زیادی در روند جذب مشتری ما داشته باشند.

متأسفانه این روزها اکثر کارآفرینان جوان که اینترنت و موبایل‌های هوشمندشان همچون اکسیژن برای ادامه زندگی‌شان حیاتی است، تصور بر این دارند که این روش‌های سنتی دیگر جواب نمی‌دهد، اما باید این موضوع را در نظر گرفت که مخاطب اینجا مهم است. اگر مخاطب ما این نوع محتوا را می‌پسندد و به آن علاقه‌مند است، پس باید از چاپ دیجیتال کمک گرفت تا محتوای تبلیغاتی خود را به صورت فیزیکی به دست او بسپاریم.

تبلیغات چاپی زنده است و این روزها که همه چیز آنلاین و اینترنتی شده است، شاید حتی ارزشش بیشتر از گذشته درک شود. هرچقدر که تبلیغات چاپی باکیفیت بهتری صورت بگیرد، چاپ و کاغذی که بر روی آن چاپ شده است برای مدت زمان بیشتری قابل استفاده خواهد بود. 

شما می‌توانید یک کار ارزان و بی‌کیفیت درخواست کنید و یا یک کار باکیفیت و با دوام که تا سال‌های سال مانند روز اول خود جذاب و درخشان باشد.

رادون، مجری چاپ دیجیتال کمپین‌های تبلیغاتی شما

کمپین 360 درجه می‌خواهید برگزار کنید، اما محصولات چاپی ندارید؟ مگر می‌شود؟ ما در این راستا و در این زمینه می‌توانیم به عنوان یک مجری متخصص در کنار شما باشیم تا نیازتان در این حوزه با خیال راحت برطرف شود.

شما با سپردن کار به ما هیچ‌گونه دغدغه‌ای در این حوزه و زمینه نخواهید داشت و تنها بعد از زمان اعلام شده نتیجه و خروجی باکیفیتی که می‌خواستید را می‌توانید مشاهده کنید. اگر در این حوزه نیاز به مشاوره با فردی از تیم ما دارید، کافیست تلفن را برداشته و با کارشناسان ما تماس بگیرید تا پاسخگوی سؤالات شما باشند.