طراحی اینفوگرافیک

- طراحی اینفوگرافیک از صفر تا صد

ما انسان‌ها ذهنی داریم که تصاویر را به متن و نوشته ترجیح می‌دهد، در این راستا چیزی تحت عنوان اینفوگرافیک (که از ترکیب دو کلمه انگلیسی information (اینفورمیشن) و graphic (گرافیک) بوجود آمده است!) این روزها بر زبان‌ها افتاده که می‌تواند اطلاعات سخت و پیچیده را برای مخاطبان ما آسان کند. طراحی اینفوگرافیک برای یک کسب و کار با توجه به نیاز و درخواستی که دارد، کار چندان آسانی نیست و نیاز به مهارت و تجربه دارد. 

البته ما روزانه ممکن است که چند عدد اینفوگرافیک مختلف در شبکه‌های اجتماعی ببینیم چرا که ۲۴ ساعته سرمان در گوشی بوده و افراد و کسب‌وکارهای مختلف را دنبال می‌کنیم. در اینفوگرافیک ما اطلاعات یا همان اینفورمیشن را در قالب گرافیک به مخاطب می‌دهیم.

به زبان ساده‌تر اینفوگرافیک در واقع همان کارهای گرافیکی است که هم رنگ دارند و هم نوشته! شما سخت‌ترین، پیچیده‌ترین و مهم‌ترین پیام‌ها را می‌توانید در قالب اینفوگرافیک به مخاطبان خود هدیه بدهید. 

ما برای تمام کسب‌وکارها و بیزینس‌هایی که دوست دارند با مخاطبان خود دوست شوند تا جایی که کاربرانشان هر کار آن‌ها گفتند، انجام بدهند، توصیه می‌کنیم که حتماً اینفوگرافیک را جدی بگیرند.

طراحی اینفوگرافیک را اگر بخواهیم بررسی کنیم و بر اساس و مبنای آن صحبت کنیم، باید به این موضوع اشاره کرد که این کار نه خیلی سخت است نه خیلی دشوار، بلکه بیشتر ظرافت می‌خواهد و سلیقه که هر کسی ندارد! 

نمی‌شود که چند نفر دورهم بنشینند و بعد از کمی گپ و گفت تصمیم بگیرند که طرح خود را بزنند. ما نباید بدون فکر، بدون برنامه ریزی و بدون شناخت مخاطب دست به طراحی اینفوگرافیک بزنیم. در این صفحه بیشتر راجع به این موضوع صحبت می‌کنیم و مطالبی مفید در اختیار شما قرار می‌دهیم تا در این رابطه اطلاعات لازم را کسب کنید.

- طراحی اینفوگرافیک بَلدی می‌خواهد!

طراحی اینفوگرافیک کار هر کسی نیست! فردی که می‌خواهد طراحی را انجام دهد، باید بلد باشد که چگونه طرح‌ها و نوشته‌ها را در کنار هم بیاورد که مخاطب خسته شود. هیچ کس به دنبال یک کار عادی و معمولی نیست. 

اگر کسی می‌خواست که یک کار بی کیفیت را مشاهده کند، نرم افزارهای زیادی برای موبایل وجود دارد که می‌شود از آن‌ها استفاده کرد تا یک کار معمولی تحویل داد! اگر شخصی سفارش طراحی اینفوگرافیک به مجموعه‌ای می‌دهد، دلیلش این است که یک کار درست و حسابی تحویل بگیرد. 

طرح اینفوگرافیکی در پایان ماجرا می‌خواهید دریافت کنید، باید طرحی باشد که مخاطب با دیدنش به وجد بیاید و با دقت همه مطالب آن را ببیند و تصاویرش را موشکافانه بررسی کند.

- چرا به یک اینفوگرافیک نیاز دارید؟

درست است که گفتیم اطلاعات سخت و پیچیده برای شما آسان می‌شود! درست است که گفتیم، صمیمیت شما با مخاطبانتان افزایش پیدا می‌کند! درست است که گفتیم، یک تصویر هزار بار بهتر از متن و کلمه، اما فقط این دلایل علت نیاز ما به اینفوگرافیک است؟ 

اینفوگرافیک حرفه‌ای که داستانی داشته باشد و حرف و سخنی در این راستا برای ما بیان کند نه تنها تمامی مزیت‌های بالا را دارد، بلکه مخاطب را به ما علاقه‌مند هم می‌کند! کاری می‌کند که مخاطب و کاربرمان خودش اصلاً دست به تبلیغ برای ما بزند و اینفوگرافیک را برای دوستان و آشنایان خود ارسال کند.

اگر منظور ما از اینفوگرافیک چند تا طرح ساده در این زمینه و حوزه بود که شما یا هر کسی هم می‌توانست با دانلود چند نرم افزار الکی و استفاده از آن یک طرح بزند، اما منظور ما فراتر از این حرفاست. نباید با داشتن این نرم افزارها احساس کنیم که طراحیم و یا در این زمینه تمامی اصول و فنون را بلدیم!

شکل و شمایلی که تحت عنوان داستان اینفوگرافیک می‌خواهیم بیان کنیم هم از لحاظ متن هم از لحاظ تصویر حائز اهمیت است. عکس‌ها و شکل‌ها در اینفوگرافیک معجزه می‌کنند و می‌توانند طرح‌های بسیار زیبا و جذابی را در نهایت برای ما رقم بزنند. 

حالا که با کلیات چیستی طراحی اینفوگرافیک، مزایا و موارد این چنینی آشنا شدید، خوب است به این درک هم برسید که چطور ما اقدام به طراحی اینفوگرافیک می‌کنیم.

- چه نکاتی را در طراحی اینفوگرافیک ملاک قرار می‌دهیم؟

برای این که طرحی که می‌زنیم، فاخر و تأثیرگذار باشد، چند نکته مهم را باید مورد توجه قرار بدهیم. این نکات مهم از نظر ما عبارت‌اند از:

  •     . وجود یک قاب بندی و چارچوب برای انجام کار
  •     . وجود یک هدف برای طراحی 
  •     . توجه به رنگ‌ها و استفاده از اصول روانشناسی

چرا ما باید برای شما اینفوگرافیکتان را طراحی کنیم؟

طراحی اینفوگرافیک اگر می‌خواهید برای شما دردی را دوا کند، نیاز به تخصص و مهارت دارد. آژانس تبلیغاتی رادون به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و بهترین آژانس‌های مارکتینگ در ایران، تیم طراحی حرفه‌ای، تیم تبلیغ نویسی قدرتمند و اتاق ایده پردازی خلاق دارد!

ما بر آنیم که هدف شما را با کمک طراحی اینفوگرافیک محقق کنیم، بنابراین از همین موضوع استفاده می‌کنیم تا یک طرح بی نظیر برای شما ایجاد کنیم. اگر برای طراحی اینفوگرافیک همچنان سؤال دارید و یا نمی‌دانید که اصلاً این طراحی برای شما کاربرد دارد یا نه، خوب است که با کارشناسان ما در بخش پشتیبانی تماس گرفته و از آن‌ها در این راستا کمک بگیرید.