ساخت تیزر تبلیغاتی

- تیزر تبلیغاتی چیست؟

تبلیغات به اشکال مختلف طراحی و ساخته می‌شود. یکی از این شیوه‌ها ساخت تیزر تبلیغاتی و ساخت کلیپ تبلیغاتی برای معرفی محصولات و خدمات است. صاحبان کسب و کارها و آژانس‌های تبلیغاتی همواره به دنبال کشف بهترین شیوه های اثربخشی برای تبلیغات در معرفی محصولات و خدمات و تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی هستند. در واقع تیزرها و فیلم‌های کوتاه تبلیغاتی ترکیبی از هنر و تبلیغات هستند. به این خاطر اگر به شیوه‌ای خلاقانه ساخته شوند و به بهترین شکل معنا و مفهوم و پیام را به مخاطب انتقال دهند اثربخشی آنها بسیار بالاست.

تیزر یا کلیپ تکنیکی است که در دنیای امروز تبلیغات از آن برای معرفی محصول یا خدمات استفاده می‌شود. ماهیت تیزر به شکلی است که در آن مخاطب در ابتدا متوجه نمی‌شود که قرار است چه اتفاقی در تیزر بیفتد و حس کنجکاوی او برانگیخته می‌شود، در واقع با این کار میزان درگیری مخاطب با تیزر افزایش پیدا می‌کند و در پایان وقتی مخاطب متوجه می‌شود موضوع از چه قرار بوده است، به دلیل حس حل نوعی معما، تاثیر تیزر در ذهن او تا مدتها  پایدار می‌ماند. بنابراین اگر یک تیزر به شکل خلاقانه طراحی و ساخته شود می‌تواند تاثیرگذاری فراوانی در مخاطب داشته باشد.

انواع تیزر تبلیغاتی

Created with Fabric.js 5.2.4

رئال

تیزرهای رئال به کمک دوربین‌های عکاسی، فبلمبرداری، فضاهای حقیقی، شخصیت‌های زنده، بازیگران و تلفیق آن در نرم‌افزارهای تدوین و ویرایش عکس و فیلم خلق می‌شود. این دست از تیزرها هم با توجه به ماهیت کسب و کارها و ذائقه صاحبان آن، طرفداران ویژه خود را دارد. فیلم‌های صنعتی از این دسته هستند.

Created with Fabric.js 5.2.4

انیمیشن

مدل های سه بعدی محدود به محصول یا پروژه شما نیستند. خانه ای طراحی کنید با همه لوازم، مطبی با همه تجهیزات، خودرویی در عمق اقیانوس یا سلاحی در میانه کارزار. وقتی ابزارها و مدل های کمکی در اختیار طراحتان باشد مدل شما به جزء تاثیرگذاری از یک محیط تبدیل می شود. محیطی حقیقی و باورپذیر.

- ساخت تیزر تبلیغاتی

تیزر به دلیل ماهیت آن و توضیحاتی که در بالا داده شد اگر به شیوه ای خلاقانه ساخته شود یکی از بهترین روشها برای ارتباط با مشتری و برانگیختن و تشویق او به خرید یا استفاده از خدمات کسب و کار ها می باشد. تیزرهای تبلیغاتی زیرمجموعه تبلیغات رسانه ای هستند. البته نمونه های دیگری نیز از محتواهای تصویری تبلیغاتی وجود دارند که معمولا در رده فیلم ها و کلیپ های تبلیغاتی قرار می گیرند و با تیزرهای تبلیغاتی متفاوت هستند آنها به شکل مستقیم برای معرفی کسب و کارها و ارائه توضیحات لازم به مشتری به کار می روند

قالب ها و سبک های ساخت تیزر تبلیغاتی

قالب‌ها معمولا متناسب با مخاطب و نوع کسب و کار انتخاب می‌شوند و تلاش می‌کنند تا بسته به موضوع تبلیغ، بهترین تاثیر را بر مخاطب داشته باشند. از این جهت می‌توان چنین دسته‌بندی برای تیزر قائل شد:

1
2
3
توصیفی
این سبک از تیزر در قالب معرفی یا اطلاع رسانی درباره یک محصول یا خدمت ساخته می‌شود و مشخصا به ویژگی‌ها و امکانات موضوع مورد تبلیغ اشاره می‌کند و بیشتر مورد استفاده مخاطبین منطقی و تحلیلگر است.

داستانی
در این سبک، موضوع یا ایده تبلیغاتی در قالب یک داستان یا خاطره بازگو می‌شود. به این ترتیب، حس جذابیت محصول یا خدمت، در قالب یک تجربه ارائه می‌شود که علاوه بر سرگرم کنندگی، موثر هم هست.

تخیلی
با استفاده از مفاهیم بدیع، به شکلی هنرمندانه یا هیجان انگیز، موضوع در لفافه‌ای از تخیل و سرگرمی پیچیده شده و به شکلی شیرین و دلفریب به مخاطب عرضه می‌شود و از قدرت اثرگذاری بالایی برخوردار است.

چطور یک تیزر تبلیغاتی اثربخش داشته باشیم

Created with Fabric.js 5.2.4

درگیـــر کــــردن مخـاطـــب

تیزر تبلیغاتی خوب است که در آن بیشترین میزان درگیری با مخاطب اتفاق بیفتد یعنی مخاطب با دقت و لذت به تماشای آن بپردازد. عواملی چون استفاده از طنز، نوستالژی و آموزش میزان درگیری مخاطب و جذابیت تیزر را افزایش می‌دهد. استفاده از رنگ‌های مناسب، جلوه‌های ویژه و موزیک‌های مرتبط و اثرگذار نیز بر اثربخشی تیزر می‌افزاید.

Created with Fabric.js 5.2.4

تعـــامـل با مخـاطــب

یک تیزر خوب طوری طراحی می‌شود که مخاطب خود را بخشی از آن بداند، تعاملی باشد و مخاطب احساس کند گفتگویی با او در آن شکل گرفته و او هم درگیر ماجرا شده نه این که فقط چند توصیه و نظر از سوی کسب و کار ارائه شود بلکه حضور مخاطب نیز مهم شمرده شود. به این ترتیب مخاطب هم احساس می‌کند که به او اهمیت داده شده است.

مزایای تیزر تبلیغاتی

حـــــرفـــه‌ای‌گـــــری

شما می‌توانید در تیزر تبلیغاتی یا کلیپ تبلیغاتی خود علاوه بر هویت بصری، تخصص و حرفه‌ای گری‌تان را نیز به رخ مخاطب بکشید و به این شکل بارها و بارها در معرض دید او قرار بگیرید. چنین تیزر تبلیغاتی می‌تواند به محبوبیت شما در نزد مخاطب نیز بیفزاید و برند شما را به سادگی بر سر زبان‌ها بیندازد چه در فضاهای عمومی انتشار رسانه‌های تصویری و چه در دنیای نامحدود دیجیتال

<br>

مـــانـــدگــــــــــاری

تیزر تبلیغاتی خوب شما را در ذهن مخاطب ماندگار می‌کند. بر اساس علم روانشناسی میزان ماندگاری تصاویر نسبت به کلمات در حافظه انسان بسیار بیشتر است و تمایل به تماشای ویدیو نیز به مراتب بیشتر از مطالعه مطالب است. به همین دلیل سازمان‌ها، برای به خاطر سپردن مفاهیم به مخاطبین از تصویرسازی استفاده می‌کنند. تیزر تبلیغاتی مجموعه‌ای از بهترین تصویرها از کسب و کار شماست.

مدت زمان تیزرهای تبلیغاتی

تیزرهای تلویزیونی (کمتر از ۶۰ ثانیه)
تیزرهای شبکه‌های اجتماعی (۶۰ ثانیه‌ای)
تیزرهای داستانی توصیفی (بیشتر از ۶۰ ثانیه)

- مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی در آژانس تبلیغاتی پالادیوم

شما در هنگام ساخت تیزر، استراحت کنید و به سایر امور رسیدگی کنید. اما ما این مسیر را طی خواهیم کرد:

 

- از تیزر تبلیغاتی در چه مواردی استفاده می‌شود؟

ممکن است که برای شما این سوال پیش بیاید که خوب ما یک تیزر را هم سفارش دادیم این تیزر تبلیغاتی چقدر می‌تواند برای ما اثربخش بوده و چطور و در چه مکان‌هایی اثربخشی آن بالاتر است.

 

باید به این نکته هم توجه داشته باشید که شما برای ساخت تیزر تبلیغاتی یک بار هزینه می‌کنید اما به دفعات مختلف می‌توانید از آن در مکان‌های مختلف استفاده کنید:

 

تبلیغات ویدیویی

- ساخت کلیپ تبلیغاتی در آژانــــس

رادون

یکی دیگر از شیوه های اثرگذار تبلیغات تصویری برای کسب و کارها و معرفی آنها به مخاطبین هدف، ساخت کلیپ تبلیغاتی است. چیزی که در نگاه اول تفاوتی با تیزر تبلیغاتی ندارد اما در واقع از جنبه‌های مختلفی با آن متفاوت است.

فیلم های تبلیغاتی کوتاه به نسبت تیزرها مدت زمان بیشتری را به خود اختصاص میدهند . در فیلم های تبلیغاتی کسب و کار یا محصول به صورت مستقیم معرفی می شود ولی تیزرها معمولا به شکل یک داستان با قابلیت های معماگونه ساخته می‌شوند. فیلم‌ها و کلیپ‌ها بیشتر به شکل رئال ساخته می‌شوند و برای معرفی یک سازمان، کارخانه، فرایند تولید، محصولات یا نمایش گزارشات سالانه مجمع ساخته می شوند.

Created with Fabric.js 5.2.4

ارائه جزئیات

کلیپ‌ها و تیزرهای تبلیغاتی، مناسب ارائه جزئیات مهم در مورد محصولات و خدمات هستند

Created with Fabric.js 5.2.4

حفظ محیط زیست

استفاده از تیزرها جایگزین درستی برای تبلیغات چاپی است و به حفظ طبیعت نیز کمک می‌کند

Created with Fabric.js 5.2.4

توسعه برندینگ

تیزر به توسعه برند و تمایز شما از رقبا به شکلی یکپارچه کمک می‌کند که البته کار آسانی هم نیست.

Created with Fabric.js 5.2.4

تثبیت در عمق ذهن مخاطب

تیزر به دلیل ترکیب تصویر و رنگ‌ و موسیقی با اطلاعات، به سادگی در ذهن مخاطب تثبیت می‌شود

ساخت تیزر و کلیپ تبلیغاتی مقدماتی دارد که آماده‌سازی آن نیاز به مشورت با متخصصین این حوزه و همچنین برگزاری جلسات بریفینگ و تدوین سناریو دارد.

اگر در این زمینه سؤالی دارید، با کارشناسان پالادیوم تماس بگیرید. ما اینجا هستیم که نگذاریم هیچ کسب‌وکاری که می‌خواهد در دنیای امروز پیشرفت کند، بدون راهنما بماند!

منتظرتان هستیم.