عکاسی خبری

- عکاسی خبری

عکاسی خبری شما را یاد خبرنگارهای سمجی می‌اندازد که فردی را در حال خروج از دادگاه دوره کرده‌اند و از او عکس می‌گیرند؟ خب، اگر این طور است یعنی فیلم و سریال زیاد می‌بینید. عکاسی خبری نوعی از عکاسی است که در حین یک فعالیت یا موقعیتی خاص از افراد و سوژه‌ها گرفته می‌شود. کار و هدفش هم که همان‌طور که پیداست، تهیه خبر و اطلاع‌رسانی است. عکس خبری کارش خبر دادن است اما نه به این معنی که نباید جذابیت‌های گونه‌های دیگر عکس‌برداری را داشته باشد. عکاسی از حوزه خبر می‌تواند در دنیای تبلیغات و بازاریابی هم نقش داشته باشد.

- عکاسی خبری و ویژگی‌هایش

عکاسی خبری حرفه ای یعنی نوعی از عکاسی که فرد می‌داند باید از چه زاویه‌ای به موضوعات و سوژه‌ها نگاه کند تا تصویر بهتری را بگیرد. با یک عکس می‌توان به اندازه صدها صفحه صحبت کرد. پس در تهیه عکس خبری باید عکاسی باهوش حاضر باشد که می‌داند از چه زاویه‌ای عکس بگیرد و چطور ماجرای روان در یک صحنه را به بهترین شکل برای مخاطب خود بازگو کند.

عکاس‌ها مانند قصه‌گوهایی هستند که با یک تصویر، داستان و ماجرای یک صحنه را مطرح می‌کنند. پس باید کاردرست باشند و حرفه‌ای. علاوه بر سلیقه و درک بالایی که عکاسی از اخبار می‌طلبد، تکنیک و فن هم نیاز دارد. مثلا اینکه نور روی سوژه چقدر باشد یا دست‌ها در هنگام عکاسی ثابت باشد و نلرزد و بسیاری از نکات دیگر فنی در هنگام عکسبرداری و تصویربرداری خبری باید در نظر گرفته شوند.

- رابطه عکاسی خبری و تبلیغات

اگر با دنیای رسانه آشنا باشید حتما درباره رپورتاژ آگهی‌ها هم اطلاعات دارید. رپورتاژها و برنامه‌های روابط عمومی می‌توانند پلی برای ایجاد ارتباط میان مشتریان و ارباب‌رجوعان و هر کسب‌وکار باشند. تهیه عکس و گزارش از رویدادهای روابط عمومی و ضمیمه کردن عکس خبری به رپورتاژها، راهی عالی برای کسب اعتبار و معرفی خود در رسانه‌هاست. پس جای عکاسی از خبر در کمپین‌های تبلیغاتی می‌تواند جایگاه مناسب و مفیدی باشد.

عکاسی حوزه خبر فقط محدود به عکاسی خبرهای ورزشی یا عکاسی مطبوعاتی نیست. در بسیاری از کمپین‌های تبلیغاتی می‌توان روی تهیه عکس و گزارش حساب کرد. عکس‌هایی که از پروژه‌های در حال انجام یک شرکت گرفته می‌شود یا عکس‌های خبری از برگزاری رویدادهای مختلف منتسب به یک برند می‌تواند باعث پیشرفت کمپین‌های بازاریابی و تبلیغات شود.

- اهمیت تخصص در عکاسی خبری

تخصص در عکاسی از اخبار بسیار مهم است. هر کسی که دوربین دارد و در اینستاگرام، عکس می‌گذارد، عکاس نیست. پس یادتان باشد که وارد بودن در دنیای عکاسی از اخبار خیلی مهم است. عکاسی خبری دانش و تجهیزات می‌خواهد. برای مثال کسانی که در حوزه عکاسی ورزشی فعالیت می‌کنند باید ابزارهای ویژه‌ای داشته باشند. این ابزارهای ویژه است که باعث می‌شود عکاسی به یک شغل تمام‌عیار بدل شود.

پس برای بار چندم به شما تاکید می‌کنیم که هر کسی که دوربین دارد لزوما عکاس نیست. ورزش تنها زیرمجموعه عکاسی خبری نیست. عکاسی از سلبریتی‌ها هم می‌تواند در دسته‌بندی عکاسی خبری قرار داده شود. در اینجا که نه اما در کشورهای دیگر به کسانی که مصرانه (بخوانید سیریش‌وار) به دنبال سلبریتی‌ها راه می‌افتند و از آنها عکس می‌گیرند، اصطلاحا «پاپاراتزی» خوانده می‌شوند.

عکاسها باید یادشان باشد که دید و نگاه خاصشان در کنار تکنیک می‌تواند از آنها افرادی موفق بسازد. پس نباید با ادیت‌ها و ویرایش‌های غیرعادی در حقیقتِ تصاویر دست ببرند و سوژه را دست‌کاری کنند. در هر شغل و  حرفه‌ای صداقت شرط اول و آخر است. عکاس‌باشی‌های عزیز هم باید این موضوع را به خوبی رعایت کنند.

چرا رادون بهترین گزینه برای شماست؟

اگر به دنبال نیروهای عکاس برای پیش‌برد کمپین‌های تبلیغاتی‌تان هستید و دوست دارید که نیروهای حرفه‌ای با شما همراه شوند و از کنفرانس‌های خبری کسب و کارتان تصویر تهیه کنند یا در رویدادهای مختلف بازاریابی در کنارتان باشند و از ماجرا عکس تهیه کنند یا در برنامه‌های روابط عمومی به بهترین شکل به پوشش دادن مراسم کمک کنند، به سراغ تیم‌های حرفه‌ای این کار بروید.

رادون در تیم خود تعدادی عکاس ماهر دارد که می‌توانند در کنار کسب و کارتان قرار بگیرند و نیازهایتان را در تهیه عکس خبری به طور جدی و بی‌دردسر رفع کنند. تیم رادون هم از عکاسی سردرمی‌آورند و هم خلاقیت کافی دارند. این را ما نمی‌گوییم بلکه سوابق و تخصص‌شان در تجربه کار کردن با ارباب‌رجوعان مختلف نمود پیدا می‌کند. برای انجام پروژه‌های عکاسی برای خبر خود حتما روی رادون حساب کنید.