عکاسی هوایی (هلی شات)

- عکاسی هوایی (هلی شات) سطح کسب‌وکارتان را عوض می‌کند!

هنگامی که در دنیای تبلیغات صحبت از عکاسی هوایی یا هلی شات می‌شود، در واقع منظور اصلی و غایت ما این است که از یک سوژه مشخص با یک فاصله زیاد عکس برداری شود! این روزها با پیشرفتی که در دنیای علم و تکنولوژی داشته‌ایم، این نوع عکاسی‌ها و تصویربرداری‌ها به شدت رایج شده‌اند و نکته جالب اینجاست که کاربران علاقه زیادی به این نوع محتوا نسبت به گذشته نشان می‌دهند.

شاید در ذهنتان این سؤال بوجود آمده که این نوع عکس برداری در چه مکان‌ها و فضاهایی مناسب‌تر است؟ چه افراد و شرکت‌هایی به این نوع از عکاسی هوایی نیاز دارند؟ خیلی راحت و ساده بخواهیم بیان کنیم، باید بگوییم که عکاسی هوایی (هلی شات) برای پروژه‌های صنعتی و کارخانه‌ای مناسب هستند.

برای این نوع تصویربرداری‌ها لازم است که دوربین را به ارتفاع بفرستیم و از بالا به صورتی عکس برداری کنیم که سوژه به شکل بسیار مناسبی پوشش داده شود. ما این نوع از عکس برداری را با کمک هلی شات انجام می‌دهیم. (هلی شات‌ها در واقع همان پهپادهایی هستند که دوربین دارند و می‌توانند با پرواز به آسمان با کمک کنترلی که در دست ماست، عکس برداری از سوژه‌هایی که می‌خواهیم را انجام دهند.) این نوع از عکس برداری و تصویربرداری برای پروژه‌های تبلیغاتی و بازاریابی می‌تواند به شدت مفید باشد. نظر شما چیست؟

- عکاسی هوایی، پروسه‌ای که باید در نظر داشته باشید!

هنگامی که صحبت از عکاسی هوایی برای پروژه‌های صنعتی می‌شود، منظور ما عکاسی از محصولات، تولیدات و حتی بخش‌های تولیدی محصولات کسب‌وکار است. ما با عکاسی هوایی می‌توانیم پلان‌های خاص‌تری را به رخ بکشیم و مشتری را به سمت کسب‌وکار کارفرما جذب کنیم!

در گذشته‌های نه چندان دور هنگامی که صحبت از عکاسی هوایی می‌شد، افراد از بالن، هواپیما و یا موارد این چنینی استفاده می‌کردند که نه تنها به شدت هزینه بر بود، بلکه فرایند کاری هم به شدت سخت و دشوار بود و مجبور بودیم که هزینه‌های بسیار زیادی برای راه اندازی هواپیما یا بالن، تجهیزات و موارد این چنینی بدهیم، اما خوشبختانه این روزها این فرایند به کل عوض شده و نسبت به گذشته هزینه بسیار کمتری را بر دوش ما می‌گذارد.

به لطف حضور پهپادها، هلی شات‌ها (همان ربات‌های کوچک پرنده که با کنترل ما می‌توانند به آسمان پرواز کنند!) و دستگاه‌های این چنینی ما می‌توانیم این ماجراجویی و فعالیت را به شکل بهینه و آسانی پشت سر بگذاریم.

اگر به دنبال این هستید که ببینید چرا باید این نوع عکاسی را در نظر بگیرید، بهتر است این موضوع را فراموش کنید در ترسیم روند تبلیغات پروژه‌های صنعتی، بخش مهمی از بودجه باید صرف نمایش این موضوع به مخاطب شود که شما چه فعالیت‌هایی را برای تولید محصول انجام می‌دهید؟ آیا این فرایندها مکانیزه یا دارای مزایای خاصی هستند؟ چگونه افراد یا کارگران در خط تولید اقدامات مربوط به این حوزه را انجام می‌دهند؟

با بررسی این موضوعات و فرایندهایی که لازم است در این حوزه طی کنیم، می‌توانیم متوجه شویم که عکاسی هوایی از سوژه‌ها نه تنها پلان‌های گسترده را به رخ می‌کشند، بلکه می‌توانند در یک زمان کوتاه تمام چیزی را که می‌خواهیم به نمایش بگذارند! برای مثال با کمک این موضوع ما می‌توانیم این را به مخاطب نشان دهیم که چقدر یک مجموعه تولیدی بزرگ یا با شکوه است!

- رنگ و لعاب در تبلیغات با کمک عکاسی هوایی

عکاسی هوایی فقط برای نشان دادن شکوه و جبروت یک پروژه نیست، بلکه می‌تواند برای رنگ و لعاب دادن به تبلیغات هم مورد استفاده قرار بگیرد. بسیاری از افرادی که می‌خواهند حتی عروسی بگیرند، سعی می‌کنند از این نوع عکاسی و تصویربرداری هم استفاده کنند تا پروسه نهایی آن‌ها به صورتی طی شود که وضعیت نهایی جذاب‌تر باشد. (با عکاسی هوایی ما می‌توانیم جذابیت را معنا کنیم!)

 

خوشبختانه این روزها آن‌قدری تکنولوژی و فناوری رشد کرده که دست ما تبلیغاتچی‌ها کاملاً باز است تا خلاقیت را به حد اعلا رسانده و در پروژه‌ها بتوانیم به شکل بهینه‌تر و جذاب تری موارد را به رخ بکشیم. (پس اهمیت این موضوع را دست کم نگیرید و نگرانی از بابت این موضوع نداشته باشید.)

- مزیت‌ها و کاربردهای عکاسی هوایی چیست

هنگامی که صحبت از عکاسی هوایی می‌شود، باید یکسری مزایای آن را هم در نظر بگیریم تا با هدف واضح‌تری به سوی انجام کار برویم! اگر اهداف خود را در پروژه عکاسی هوایی به وضوح تعریف کرده باشیم، می‌توانیم عکس‌هایی را بگیریم که نقاط بسیار خوبی را تحت پوشش قرار می‌دهند و می‌توانند به ما در رسیدن به هدفمان کمک زیادی بکنند.

عکس هوایی هوایی برخلاف نقشه‌های هوایی فاقد پستی و بلندی‌های حقیقی هستند و بیشتر جنبه نمایشی دارند. البته اصلاً تحت هیچ شرایطی نباید این موضوع را فراموش کنیم که عکاسی و تصویربرداری با هلی شات‌ها کار هر کسی نیست و شما نیاز دارید که به صورت اصولی کار با این دستگاه‌ها را بلد باشید. (بخواهیم راحت‌تر بگوییم، باید بیان کنیم که اگر یک فرد غیر حرفه‌ای بخواهد با دستگاه هلی شات کار کند تا عکاسی هوایی را انجام دهد، احتمالاً تنها پول و زمان خود را ریخته‌اید چرا که چیزی که می‌خواهید درست از آب در نخواهد آمد!)

ما در عکاسی هوایی دوربین‌ها را به ارتفاع می‌فرستیم تا کاملاً از بالا از سوژه‌ها به شکلی اصولی و صحیح تصویربرداری شود. افراد و تیم‌هایی که در این زمینه و حوزه فعال‌اند به خوبی از این بابت آگاه‌اند که توجه به رنگ‌ها، سایه‌ها و البته نور در این نوع پروژه‌ها بسیار مهم و حیاتی است. 

اگر بتوانیم همه چیز را به اندازه درست پلان بندی کنیم در نهایت قادریم که عکس‌های دو بعدی و سه بعدی بسیار جذابی از سوژه‌های مشخص شده بگیریم که ما را برای پلان‌های جذاب‌تر کاملاً آماده می‌کند. 

به صورت کلی اگر بخواهیم در مورد کاربردهای عکاسی هوایی صحبت کنیم، بدون شک موارد زیر جزو مواردی هستند که در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد:

 •     . تهیه نقشه‌های پارسل شهری
 •     . نقشه‌های توپوگرافی
 •     . کاداستر
 •     . پروژه‌های استخراج از معدن
 •     . و …

 

دقت داشته باشید که سایز دستگاه‌های تصویربرداری که آن‌ها را هلی شات می‌نامیم از پهپادها که معمولاً بسیار بزرگ‌تر هستند، کوچک‌تر بوده و همین موضوع باعث می‌شود که آن‌ها در کنار وسایل دیگری برای پروژه‌های تبلیغاتی تبدیل به گزینه اصلی شوند. البته بازهم تاکید می‌کنیم، حرفه‌ای بودن و داشتن تجربه در این حوزه بسیار مهم و حیاتی است و می‌تواند تعیین کننده موفقیت ما باشد.

- چرا اصرار داریم که یک فرد حرفه‌ای باید این کار را انجام دهد؟

حقیقت این است که تنها افراد حرفه‌ای و افراد دارای علم و مهارت می‌توانند از هلی شات کمک بگیرند تا فرایند کاری ما به بهترین شکل انجام شود، اما چرا؟ دلیل ساده‌ای که می‌توانیم در مورد آن صحبت کنیم این است که تنها فرد یا افراد حرفه‌ای می‌توانند مطمئن باشند که دوربین در ارتفاعات زیادی که می‌خواهد تصویربرداری را انجام دهد، دچار لغزش نمی‌شود و یا حرکت نابخطایی انجام نمی‌دهد 

اگر فردی تجربه کافی در استفاده از این نوع پلان‌ها نداشته باشد، بدون شک نه تنها عکس‌های خوبی نمی‌گیرد، بلکه احتمالاً به دستگاه هم آسیب برساند که نتیجه آن یک ضرر چند میلیونی یا حتی چند ده میلیونی خواهد بود. (در نهایت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که چه نوع عکاسی نیاز دارید و چه شخصی قرار است این کار را انجام دهد!)

- تکنیک‌ها و فنون عکاسی با هلی شات

اگر به عنوان یک تازه کار یا مبتدی بخواهید عکاسی با هلی شات را انجام دهید، باید حتماً این موضوع را در نظر بگیرید که وضعیت پهپادها به چه صورت خواهد بود و چه تکنیک‌ها و فنونی در این رابطه وجود دارد که احتمالاً آن را نادیده گرفته‌اید؟

برخی از مهم‌ترین تکنیک‌ها و فنونی که در این زمینه باید به آن‌ها توجه کنید، عبارت‌اند از:

 •     . بهینه سازی وضعیت پهپاد، هلی شات یا دستگاه تصویربرداری هوایی به شکل اصولی
 •     . عکاسی با فرمت RAW یا خام که به ما قابلیت ادیت و تدوین را بعد از عکاسی به شکل اصولی تری بدهد
 •     . انجام ترکیب بندی به شکل اصولی و صحیح بر اساس استانداردهایی که در هنگام طرح ریزی پروژه انجام می‌شود
 •     . استفاده از کمترین میزان ISO برای گرفتن بهترین نتیجه در پایان کار
 •     . کمک گرفتن از حالت نور دهی خودکار در هلی شات برای دیدن نتیجه مناسب و صحیح در هنگام خروجی
 •     . آمادگی لازم فرد اپراتور دستگاه برای داشتن توانایی عکاسی لحظه‌ای
 •     . عکاسی پانوراما در مواقعی که نیاز است وضوح بیشتری را به رخ مخاطب بکشانیم!
 •     . استفاده از فیلترهای رنگی با توجه به محیط، سلیقه، پروژه و کارفرما
 •     . توجه زیادی به مواردی همچون تقارن، الگو، خطوط راهنما و موارد این چنینی که به ما از آن فاصله راهنمایی می‌دهند
 •     . بازی با نور و سایه برای خلق آثار هنری و چشم گیر در مواردی که باید احساس مخاطب را به چالش بکشیم!
 •     . گرفتن سلفی از تیم یا مجموعه‌ای که در یک خط تولید کار می‌کنند با کمک هلی شات که نشان دهنده عظمت و بزرگی یک محیط تولیدی باشد

چرا رادون بهترین گزینه برای شماست؟

اگر برایتان سؤال است که چرا باید به آژانس تبلیغاتی رادون برای این موضوع اعتماد کنید که فرایند کاری شما به بهترین شکل طی شود، باید این موضوع را مورد نقد و بررسی قرار دهید که به چه صورت و به چه شکل فرایند عکس برداری هوایی باید انجام شود. 

تیم تبلیغاتی رادون با داشتن سال‌ها تجربه و مهارت در این حوزه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که بتواند به شما در عکاسی با هلی شات کمک شایانی کند. ما با داشتن تجربه‌های موفق بسیار در پروژه‌های مختلف همواره به عنوان یک تیم حرفه‌ای در این حوزه شناخته می‌شویم که می‌تواند خدمات مورد نیاز شما را به بهترین شکل به شما عرضه کند. 

شما می‌توانید ذوق کاری، مهارت، تخصص، تجربه و … را در تیم رادون مشاهده کرده و با خیال راحت کار خود را به ما بسپارید. البته اگر هنوز سؤالی دارید یا احساس می‌کنید باید با یک فرد متخصص قبل از تصمیم گیری نهایی یک مشورت داشته باشید، کافیست با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس بگیرید. 

همکاران ما در بخش پشتیبانی آماده این موضوع هستند که به تمامی سؤالات شما در این حوزه پاسخ داده و شما را به سمت بهترین جواب هدایت کنند. منتظر شما هستیم.