طراحی موشن گرافیک

- "موشن گرافیک" چرا و کجا؟!

بعضی وقت‌ها لازم داریم که برای انتقال بهتر پیام کسب‌وکارمان به مشتریان و مخاطبانی که داریم از چشم و گوش مخاطب کمک بگیریم و به جای یک تصویر ثابت، او را با مجموعه‌ای از تصاویر متحرک تحت تأثیر قرار دهیم و یکی از این راه‌ها استفاده از موشن گرافیک (گرافیک متحرک) است یعنی ویدئوها و کلیپ‌های گرافیکی که حاوی یک پیام برای مخاطب بوده و از طرح‌های گرافیکی متحرک در کنار هم ساخته می‌شود. 

۴۶ درصد از خریداران اینترنتی می‌گویند با دیدن یک تصویر متحرک، یا یک تصویر جذاب تصمیم به خرید گرفته‌اند

ساخت موشن گرافیک کوتاه با کمک کاراکترهای کارتونی و صحنه‌های جذاب گرافیکی، می‌تواند پیام بیزینس را به بهترین شکل منتقل کند. اگر کسب‌وکاری دارید که می‌خواهید آن را بهتر معرفی کرده و مخاطبان بیشتری را جذب کنید، طراحی موشن گرافیک حرفه‌ای و جذاب یک راه حل جدی برای شما به حساب می‌آید.

- دنیای جدید، تبلیغات جدید

 

این روزها مخاطب شما با انواع تبلیغات بمباران می‌شود. این موضوع باعث شده که تمایل کاربرها برای دیدن تبلیغات سنتی که تا امروز مورد استفاده بود، کاهش پیدا کند. در واقع مخاطب شما آن قدر سرگرم شلوغی‌های روزمره خودش است که دیگر حوصله‌ای برای تماشای محتوای تکراری ندارد. تبلیغات سنتی هم ارزشش را از دست داده و مثل قبل بازدهی خوبی ندارد. دنیای جدید، تبلیغاتی جدید طلب می‌کند! تبلیغاتی که در آن خلاقیت و تمایز به کار رفته باشد. 

شرکت‌های تبلیغاتی حرفه‌ای در هنگام طراحی تبلیغات تلاش می‌کنند که مخاطب را بیشتر درگیر بیزینس کنند و به همین دلیل از راهکارهایی مثل موشن گرافیک استفاده می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد که مخاطب با کمک موشن گرافیک به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان، پیام را درک کرده و به خاطر می‌سپارد. به همین دلیل همین شرکت‌های تبلیغاتی مورد بحث، ترجیح می‌دهند که طراحی موشن گرافیک را بیشتر به مشتری‌هایشان پیشنهاد دهند. 

یک موشن گرافیک جذاب می‌تواند تا ۳۰۰٪ ترافیک جذب کند و مشتری را راغب‌تر کند

- انواع موشن گرافیک که می‌توانید از آن در دنیای تبلیغات استفاده کنید!

حالا که موشن گرافیک برایتان جذاب شد، بگذارید کمی در مورد انواع آن صحبت کنیم تا ببینیم کدام یک می‌تواند برای کسب‌وکار شما مفیدتر باشد.

برخی از انواع موشن گرافیک رایج عبارت اند از:

 •     . موشن گرافیک لوگو: لوگو موشن یا موشن گرافی لوگو یکی از انواع سبک‌های ساخت موشن گرافیک است که در آن لوگوی برند یا کسب‌وکار به شکل خاصی به حرکت در آمده و پیام یا شعار برند را به صورت خیلی خلاصه با توجه به طراحی لوگو منتقل می‌کند. لوگو موشن معمولا در ابتدا و انتهای تیزرها و کلیپ‌ها استفاده می‌شود. 
 •     . موشن گرافیک دو بعدی: نوعی از طراحی موشن که در آن کاراکترها و فضاسازی‌ها بدون بعد و در حالتی ساده به نمایش در می‌آیند. اگر هنوز موضوع مبهم است نگاهی به مجموعه دیرین دیرین بیندازید.
 •     . موشن گرافیک دو و نیم بعدی: نوع پیشرفته‌تر طراحی موشن گرافی دو بعدی که در آن صحنه‌ها سه بعدی شده، اما همچنان کاراکترهای مورد استفاده در ساخت موشن گرافیک ۲ بعدی هستند.
 •     . انیمیشن سه بعدی: سخت‌ترین، گران‌ترین، پرکارترین و بدون شک جذاب‌ترین نوع موشن گرافیک که در حال حاضر تبدیل به یک ترند برای برندهای بزرگ برای رقابت با یکدیگر شده، انیمیشن سه بعدی است. این نوع از طراحی موشن گرافیک تنها برای برندسازی حرفه‌ای و کسب‌وکارهای بزرگ توصیه می‌شود.
 •     . موشن گرافیکی در ویدئو واقعی: گاهی اوقات لازم است که برای افزایش میزان جذابیت یک ویدئو رئال از موشن گرافی، تصاویر متحرک و انیمیشن استفاده کرد تا مخاطب با حس و حال بیشتری محتوا را تماشا کند و به آن موشن گرافیک تلفیقی هم می‌گویند.

یک موشن گرافیک در صفحه لندینگ (فرود) می‌تواند نرخ تبدیل را تا ۸۰% افزایش دهد

- چرا از موشن گرافیک استفاده کنیم؟

اگر از موشن گرافیک استفاده کنیم با توجه به اهداف بازاریابی که برای خود در نظر داریم، می‌توانیم از مزایای زیادی بهره مند شویم. اگر یک موشن گرافیک حرفه‌ای را تهیه کرده و با کمک تبلیغات آن را بین کاربران زیادی منتشر کنیم، می‌توانیم مخاطبان زیادی را به سمت بیزینس خود هدایت کنیم که خیلی از آن‌ها مشتری بالقوه ما هستند!

- مزایای استفاده از موشن گرافیک

برخی از مهم‌ترین مزایای موشن گرافیک که می‌توانیم به آن‌ها اشاره کنیم، عبارت اند از:

 •     . تأثیرگذاری بالا بر روی برندسازی 
 •     . جذب بالاترین حد ممکن از مخاطب و کاربر
 •     . بهبود شیوه انتقال پیام کسب‌وکار به بهترین شکل ممکن
 •     . افزایش فروش محصولات و خدمات کسب‌وکار
 •     . البته باید در نظر داشته باشیم که فقط وقتی می‌شود از این مزایا استفاه کرد که ساخت موشن گرافیک به شکل حرفه‌ای و اصولی انجام شده باشد.

- هزینه ساخت موشن گرافیک چقدر است؟

معیارهای گوناگونی می‌تواند بر روی قیمت موشن گرافیک تأثیر بگذارد. شما به عنوان یک کسب‌وکار با توجه به برنامه بازاریابی، مخاطبان، بازار هدف، میزان بودجه در نظر گرفته شده و … در رابطه با هزینه‌ای که می‌خواهید انجام دهید، تصمیم گیری می‌کنید.

مثلا اگر به دنبال طراحی‌ها، موزیک‌ها، سناریوها و حتی صحنه‌های اختصاصی هستید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید چون برای این پروژه‌ها از طراحان گرافیک حرفه‌ای، نویسنده‌های کاملاً متخصص برای سناریو نویسی، اتاق فکرهای کاملاً تخصصی با افراد خبره کمک گرفته می‌شود و همین موارد قیمت موشن گرافیک را افزایش می‌دهد. 

یک شرکت تبلیغاتی حرفه‌ای سعی می‌کند ترکیبی از طراحی موشن گرافیک را به شما ارائه دهد که بیشترین بازدهی را برایتان داشته باشد.

به صورت کلی چند مورد از معیارهای تأثیرگذار بر روی قیمت طراحی و ساخت موشن گرافیک عبارت اند از:

 •     . طراحی پروژه به صورت اختصاصی و یا استفاده از پروژه‌های آماده موجود در اینترنت
 •     . ساخت موزیک اختصاصی یا استفاده از موزیک‌های آماده 
 •     . طراحی کاراکتر اختصاصی منطبق بر سناریو و داستان شما و یا استفاده از کاراکترهای آماده و ایجاد تغییرات جزئی در آن
 •     . استفاده از گوینده حرفه‌ای و یا نمایش متن در محتوا
 •     . طراحی صحنه توسط گرافیک‌های حرفه‌ای و یا استفاده از صحنه‌های آماده

هر شرکت تبلیغاتی می‌تواند با توجه به بررسی تخصصی که از مخاطبان و بازار هدف شما دارد، کمک کند که از یک پلن اختصاصی در این زمینه، استفاده کنید.

- مراحل ساخت موشن گرافیک در پالادیوم از صفر تا صد

همان طور که می‌دانید، استفاده از موشن گرافیک یا برای برندسازی (برند آگاهی) است یا برای افزایش فروش محصولات و خدمات! برای این که بتوانیم بهترین بازخورد را در این زمینه بدست آوریم، باید موشن گرافیک را به شکلی بسازیم که بیشترین بازدهی را داشته باشد و پالادیوم این مسیر را برای شما طراحی کرده است.

۱ ) اولین مرحله در ساخت موشن گرافیک

قبل از شروع کار ساخت موشن گرافیک، یک اتاق فکر اختصاصی در آژانس تبلیغاتی پالادیوم برای پلن درخواستی شما تشکیل می‌شود که ایده‌های مختلف در این حوزه را به صورت کامل بررسی کرده و ایده کلی موشن گرافیک شما را به شکلی طراحی می‌کند که بیشترین تاثیرگذاری را بر روی مخاطب‌تان داشته باشد و شما به هدف‌تان نزدیک‌تر شوید.

۲ ) دومین مرحله در ساخت موشن گرافیک

بعد از بررسی کلی روند پروژه و شکل گیری کلیات موشن گرافیک، تیم خلاقیت پالادیوم وارد کار شده و اقدام به بررسی سناریوهای مختلف متناسب با ایده شما می‌کند. سناریوهایی که برای شما کاملاً اختصاصی طراحی شده‌اند و می‌تواند تمایز زیادی برای ویدئو نهایی ایجاد کند. معمولاً سعی می‌شود که از چند نویسنده به صورت مجزا استفاده شود تا بتوان با ترکیب ایده‌های خلاقانه و استفاده از بهترین سناریو، بهترین موشن گرافیک را برای شما طراحی کرد.

۳ ) سومین مرحله در ساخت موشن گرافیک

در اینجا نوبت شماست که به عنوان کارفرما، سناریو ارسالی را بررسی کرده و به ما یک تأیید اولیه بدهید. بعد از تأیید سناریو طراحان گرافیک اقدام به انتخاب و طراحی اولیه تصاویر برای شما می‌کنند تا بخشی از پروژه آماده شود. در این میان با توجه به پلن انتخابی از گویندگان، متخصصان بازاریابی محتوا، تدوینگران و … کمک گرفته می‌شود و نسخه اولیه در اختیار شما قرار می‌گیرد

۴ ) آخرین مرحله در ساخت موشن گرافیک

پس از این که بخشی از کار توسط شما بررسی و تایید شد، ادامه پروژه توسط همکاران ما در تیم اجرایی پالادیوم تکمیل شده پس از صداگذاری، جلوه‌های صوتی، اصلاح رنگ و رندرگیری، پروژه نهایی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

الان، بهتر از فرداست

حالا اگر علاقه‌مند هستید که اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید، یا تصمیم گرفته‌اید که یک تیم حرفه‌ای و باتجربه که از جدیدترین متدهای روز دنیا در این حوزه استفاده می‌کند برای شما یک موشن گرافیک حرفه‌ای بسازد با ما تماس بگیرید و یا با تکمیل فرم زیر اجازه دهید ما این کار را انجام دهیم!